Sign in to follow this  
Followers 0
Spartacus Amatorius

Zena eXtreme League - ZXL13 - 13a Edizione

1 post in this topic

Posted (edited)

13a Stagione della Zena eXtreme League

 

CAMPIONATO SU 7 WEEK DI GIOCO

Risultati e classifiche su SPIKE:  https://spike.ovh/league?league=27237&platform=1

 

Campioni di Lega: @Giombe - Arcadia90'ers - Wood Elf

Campioni di Silver Division: @Zacca - Pavia Dark Side - Skaven

Campioni di Bronze Division: @Drasko - Asfaltini - Dwarf

 

Classifica – Zena Extreme League 13
         
GOLDEN DIVISION Race Coach (BB2) Risultato
Arcadia 90'ers Wood Elf Giombe CAMPIONE ZXL*
Noi, Gente che Squama Lizardman Sampittu Golden
Katchi Chaos dwarf Marreo Golden
Panteganaikos Skaven Necronoix Golden
West Coast Araknos Dark Elf Spartacus Golden
Fantanani Dwarf Fantaklaus Golden
Wastelands Plaguebearers Nurgle Valanor Retro Silver
Nesqueek Skaven Xialth Retro Silver
        * Qual. Champions
SILVER DIVISION      
Pavia Dark Side Skaven Zakka Zpakka CAMPIONE
Frati Mazzolatori Chaos Dwarf gnoccop Promo Golden
Banane Split Norse Calas thypon Silver
Chtulhuan Chaos Chaos Eliantos Silver
Uroboro Roma Dark Elf Haurlim Silver
Lustria’s Black Panthers Amazon Sircam Retro Bronze
Deads of Castamere Necro Alex Dellep Retro Bronze
Pelle Rossoverde Orc Ercocaglio Retro Bronze
         
BRONZE DIVISION      
1 Asfaltini Dwarf Drasko CAMPIONE
2 GuElfi High Elf Morpao Promo Silver
3 DeadBull Chaos Dwarf BigWill Promo Silver
4 Sporcaccioni Orc GLUKAD II Bronze Division
5 Lacertilie Lizardman Jourinho Bronze Division
6 ZXL_Tatanka Orc ilGoffo Bronze Division
7 Cavalieri dell Infinito Nurgle Macina Bronze Division
8 Bela Lugosis's Undead Undead Aki Bronze Division
9 Vichinghi del sud Norse Lel35 (Possibile Copper Div.)
10 Torontoreros Chaos satanello86 (Possibile Copper Div.)
11 Antitopici Skaven contepitch (Possibile Copper Div.)
12 I finti skaven Underworld decaxd (Possibile Copper Div.)
13 Bala Biotters Dwarf RanaPalla (Possibile Copper Div.)
14 Bugman's Anti Sober Army Dwarf Coach Cane (Possibile Copper Div.)
15 Ammazzachemazza Chaos Dagoneth (Possibile Copper Div.)
16 White Flies Nurgle Chiwaz (Possibile Copper Div.)
17 Tombstone Robbers Undead Lord Grim (Possibile Copper Div.)
18 Pussssstolence Nurgle Hockeyfilo RITIRATO

 

I Team di Training Division sono TUTTI PROMOSSI nella Division successiva.

TRAINING DIVISION Race Coach (BB2)
1 Capre Ignoranti Chaos Il Goffo
2 Crok Blockers Lizardman Lord Grim
3 Kratas Krufo Kobot Lizardman Marino
4 [ZXL] Belzebub Butchers Chaos RanaPalla
5 Panzoni Buontemponi Ogre Calas thypon
6 Boston Club Sandwich Wood Elf YellowzBaronz
7 U.C. Diamoli Nurgle Pistacoppu
8 Rich and Bitch -ZXL- High Elf Necronoix
9 I Topi Skaven Alex Dellep
10 I vegetariani Wood Elf Liuk
11 Le bestie della Conca Nurgle Ercocaglio
12 Ciucciami il codino Lizardman Lel35
13 V Per Verano Khemri Embolo
14 ZXL-Nurg Nurgle GCClaudio
15 Hyblond Skaven Von Villebrand
16 Rat-â-Cheese Skaven Monty Ratarsed

 

Edited by Spartacus Amatorius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.